we WłocławkuKLUB WOLONTARIATU

    Witamy na naszej stronie
OSL - Włocławek „Dzień Sąsiada na Zazamczu”


          „Dzień Sąsiada” obchodzony jest w ponad 30 krajach europejskich. To święto, które jednoczy sąsiadów we wspólnej inicjatywie lokalnej.
          Po raz pierwszy we Włocławku obchody „Dnia Sąsiada” odbyły się  w dniu 23 maja br. na osiedlu „Zazamcze”. Było to przedsięwzięcie przygotowane przez aktywnych mieszkańców osiedla wraz z  Partnerami: Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Klubem „Zazamcze”, Biblioteką Publiczną Filią Nr 3 oraz 2-5 Hufcem Pracy.
          Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie reprezentowały zorganizowane społeczności lokalne z ulicy Ceglanej i osiedla Leopoldowo oraz Klub Seniora „Zazamcze”. Przedstawiciele ulicy Ceglanej oraz Klubu Seniora „Zazamcze” przygotowali słodki poczęstunek, który można było degustować w „Kawiarence na pięterku”. Przedstawiciele osiedla Leopoldowo na tę okazję sporządzili potrawę „mazurska chińszczyzna”, której nauczyli się podczas warsztatów kulinarnych w Klubie Integracji Społecznej ze Stowarzyszeniem „Kuroniówka”, prowadzonym przez pana Jakuba Kuronia. Ponadto liderka osiedla Leopoldowo częstowała sąsiadów pysznym chlebem ze smalcem.
          W programie organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji takich jak konkursy, zabawy oraz prezentacje grup tanecznych i teatralnych. Najmłodsze dzieci słuchały bajek, które były czytane przez księdza Krzysztofa z Parafii pw. św. Józefa i panią Grażynę z Biblioteki. W przedstawieniu teatralnym wystąpiły dzieci reprezentujące Świetlicę „Zachęta”. Odbyły się także występy grup baletowych i hip-hop. Klub Seniora „Zazamcze” zaprezentował się w występie wokalnym.
          Podczas święta można było również podziwiać prace artysty z osiedla „Zazamcze”. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik z wymianą książek i przydatnych przedmiotów. Mamy nadzieję, że święto to wpisze się na stałe w kalendarz inicjatyw kulturalno-społecznych naszego miasta.
          Dziękujemy wszystkim Partnerom i Liderom społeczności lokalnej za zaangażowanie i udział w święcie łączącym mieszkańców osiedla „Zazamcze”.
 
Sporządziła: Małgorzata Kamińska-Tomaszkiewicz
 
 

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie