we WłocławkuKLUB WOLONTARIATU

    Witamy na naszej stronie
Świetlica 'Zapiecek'


Świetlica „ZAPIECEK”
ul. 3 maja 6
Tel.: 054 411 23 15
Dane teleadresowe

Godziny pracy :
Poniedziałek – piątek od 9.00 do 18.00
 

Kadra pedagogiczna:
Izabela Szatkowska-Horowska – Specjalista pracy socjalnej
Marta Brajczewska –  Wychowawca
Beata Mrozińska - Wychowawca

Świetlica „Zapiecek” – znana w środowisku dzieci i młodzieży pod nazwą Klub „Zapiecek” – jest placówką wsparcia dziennego. Działa od roku 1993, w strukturach MOPR od 1994 roku. Zgodnie z założeniem jej podstawowym zadaniem jest stworzenie warunków sprzyjających przygotowaniu się dzieci i młodzieży do zajęć szkolnych. Zadanie to realizowane jest poprzez: pomoc w odrabianiu lekcji, zajęcia w grupach wyrównawczych, kształcenie umiejętności korzystania z pomocy naukowych (encyklopedii, leksykonów, słowników), możliwość korzystania z programów multimedialnych, oglądanie lektur na wideo.
Oprócz powyższego do najważniejszych zadań w świetlicy należą: organizacja czasu wolnego, rozwój zainteresowań, zabawy i zajęcia sportowe. W planach pracy uwzględniane są między innymi  uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Dnia Nauczyciela. Wówczas, dzieci realizują się w ulubionych przez siebie małych formach teatralnych, przedstawiając znane wiersze Tuwima czy Brzechwy. Nie zapominamy o tradycji, organizując śniadania Wielkanocne  w Wielką Sobotę czy Uroczysty Wieczór Opłatkowy.

           

           

           

Na okres ferii zimowych i wakacji letnich opracowywane są odrębne plany zajęć. Wyjątkowo starannie przygotowujemy się do  organizowania letniego wypoczynku. W ciągu 16 lat zorganizowanych zostało 50 wycieczek autokarowych, w tym 9 tygodniowych w góry z wyjazdami za granicę do Słowacji i do Czech. Dwa razy byliśmy na wczasach dziecięcych w Funce nad Jeziorem Charzykowskim w Borach Tucholskich i raz na obozie harcerskim w Jelitkowie nad morzem. Kilkoro dzieci uczestniczyło w koloniach socjoterapeutycznych.

           

           

           

Realizując poszczególne zadania, staramy się aktywizować dzieci i młodzież, bowiem aktywność w procesie wychowawczym – w szerokim sensie tego słowa – stanowi istotny wyznacznik rozwoju człowieka, warunkuje progresywne zmiany w jego zachowaniu i osobowości.

 

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie