we Włocławku


KLUB WOLONTARIATU


POMOC ŻYWNOŚCIOWA
    Witamy na naszej stronie
DRUGI TYDZIEŃ FERII ZIMOWYCH W ŚWIETLICY „ZACISZE”


Ferie zimowe to czas pełen radości, okres szczególnie lubiany przez wszystkie dzieci, które mogą odpocząć od szkolnych obowiązków i codziennej rutyny. Drugi tydzień ferii zimowych w świetlicy „Zacisze” minął wręcz błyskawicznie.

            W poniedziałek zostały zorganizowane warsztaty pt. „Mydło. Każdy z nas je zna, każdemu jest potrzebne” zorganizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej. Podczas zajęć każde dziecko miało możliwość wykonania własnego, pachnącego mydełka oraz wysłuchania krótkiego wykładu, który zawierał mnóstwo merytorycznych treści i zaskakujących ciekawostek.

            Wtorek był dniem na który wszyscy czekali z utęsknieniem. Tego dnia wybraliśmy się do Teatru Impresaryjnego na przedstawienie pt. „Wesoła gromadka u Cioci i Dziadka”. To kameralne przedstawienie, które powstało na podstawie wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Leszka Sulimy zaskoczyło nas humorem oraz profesjonalną grą aktorską.

            Trzeciego dnia tygodnia był czas na zajęcia sportowe na Międzyosiedlowym Basenie Miejskim. Basen rekreacyjny wraz ze zjeżdżalnią, gejzer powietrzny i mnóstwo innych atrakcji zapewniło naszym wychowankom mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

            W czwartek w świetlicy „Zacisze” zostały zorganizowane warsztaty pt. „Bezpieczna zima” przeprowadzone przez Straż Miejską. Pani prowadząca zajęcia opowiadała naszym pociechom o wszelkich niebezpieczeństwach podczas zabaw zimowych, wynikających głównie z nieuwagi i roztargnienia. Dzieci z uwagą wysłuchały wykładu, a na koniec spotkania zgodnie stwierdziły, że w przyszłości zwrócą zdecydowanie większą uwagę na własne zdrowie oraz bezpieczeństwo.

            W piątek odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy. Nasi wychowankowie w wyjątkowych strojach wspaniale bawili się przy rytmach skocznej muzyki oraz chętnie brali udział w różnorodnych konkursach związanych z karnawałem.

            Oprócz wyżej opisanych atrakcji w świetlicy działo się bardzo wiele. Zabawa w kalambury, konkurs „Mam Talent”, wykonywanie masek karnawałowych i skrzynki walentynkowej sprawiło dzieciom wiele radości

            W drugim tygodniu ferii dzieci konkurowały pomiędzy sobą w dyscyplinach takich jak: piłka nożna, uni hokej czy tenis stołowy. Zimowa Olimpiada Sportowa została podsumowana, a zwycięzcy otrzymali zasłużone nagrody.

            Nasza świetlica brała także udział w konkursie na plakat pod hasłem: „Przepis na zdrowie” organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej. Prace wszystkich dzieci były bardzo interesujące i zachwycały pomysłowością. Zaszczytne III miejsce zajęła jednak nasza wychowanka – Wiktoria Taler. Praca dziewczynki charakteryzowała się estetyką oraz kreatywnością. Wszyscy jesteśmy dumni z naszych pociech i życzymy im dalszych sukcesów. 

            Przerwa zimowa dobiegła końca. Dzieci szykują się na powrót do szkoły, by móc podzielić się z przyjaciółmi swoimi wrażeniami oraz opowieściami związanymi ze wspaniałym czasem spędzonym w świetlicy „Zacisze”.

 

Opracowała: Sylwia Sękowska


GALERIA ZDJĘĆ

             

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie