we Włocławku


KLUB WOLONTARIATU


POMOC ŻYWNOŚCIOWA
    Witamy na naszej stronie
Kino, Muzeum, Biblioteka - listopadowe wyjścia „Zorzy”


Jesienne popołudnia nie muszą zawsze wyglądać tak samo. Dlatego też, żeby przegonić przysłowiową, jesienną nudę, organizujemy dla naszych wychowanków wyjścia poza placówkę. Czasami spontaniczny, wspólny spacer po Osiedlu, sprawia nam dużo radości.

Jeszcze więcej przyjemności dają nam plastyczno-literackie popołudnia w mieszczącej się tuż obok nas, zaprzyjaźnionej Bibliotece i odbywające się tam od pewnego czasu spotkania dla fanów gier planszowych. W czasie zajęć dzieci poza rozwijaniem talentu plastycznego, podejmują też rozmowy na ważne tematy, uczą się współpracy i logicznego, kreatywnego myślenia. Odkładają telefony komórkowe i skupiają się na wykonaniu zadania.

Na chwilę nie uwagi, nie mogliśmy też pozwolić sobie, uczestnicząc w listopadowych warsztatach w Muzeum Etnograficznych. Wychowankowie zgłębiali tradycyjną, japońską sztukę składania papieru. Bez użycia kleju i nożyczek, w kilkanaście minut z kolorowych papierów wyczarowali fantastyczne, przestrzenne kompozycje: tulipany, piłki i motyle.

Dzieci obejrzały również wystawę, „100 sztuk ceramiki na 100 lat relacji dyplomatycznych polsko-japońskich” i wysłuchały kilku ciekawostek na temat kultury i sztuki japońskiej. Wszystkim bardzo podobały się akcesoria charakterystyczne dla japońskich wnętrz i przedmioty używane w życiu codziennym.

Następne wyjście, do Multikina, na kolejną część przygód Anny i Elsy, dostarczyło nam wielu wzruszeń i pozytywnych emocji. Muzyczna opowieść przypomniała o tym, że nigdy nie należy tracić nadziei na lepsze jutro bo: „Życie jest tak nieprzewidywalne! Za chwilę może się zdarzyć coś, co natychmiast rozwiąże wasze problemy”, a najważniejszą wartością w życiu jest rodzina, dla której każde poświęcenie ma sens.

Sporządziła: Ewelina Zalesska
poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie