we Włocławku


KLUB WOLONTARIATU


POMOC ŻYWNOŚCIOWA
    Witamy na naszej stronie
„Zorza” w Galerii Sztuki…Jak dbać o dobre samopoczucie i jakie działania twórcze podejmować?


Od kilku już lat nasi wychowankowie biorą udział w warsztatach profilaktyczno-twórczych, pt. Sztuka zamiast…, które odbywają się w Galerii Sztuki Współczesnej. Tym razem materiałem, z którym pracowali, była metalowa płytka. Na jej powierzchnię, dzieci nanosiły rysunek, a następnie musiały go wytłoczyć za pomocą specjalnych narzędzi. Radość tworzenia była ogromna. Powstało wiele prac, z dedykacją dla bliskich.

 Spotkania w Galerii, są okazją do rozwijania zainteresowań dzieci, nabywania nowych umiejętności i odkrywania zdolności, predyspozycji, które w przyszłości mogą stać się ich sposobem na życie. Posiadanie pasji, poświęcanie czasu na ich realizowanie, może uchronić młodych ludzi przed zgubnymi skutkami zachowań niepożądanych. Prawidłowo wpływa też na ich zdrowie psychiczne i codzienne funkcjonowanie.

Ponadto, podczas rozmowy ze specjalistą w dziedzinie profilaktyki uzależnień, dzieci dowiedziały się, jak dbać o dobre samopoczucie i nie pozwolić by dopadła nas jesienna chandra, nawet gdy za oknem pada deszcz i wieje porywisty wiatr.

 

Sporządziła: Ewelina Zalesska

GALERIA ZDJĘĆ

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie