we WłocławkuKLUB WOLONTARIATU

    Witamy na naszej stronie
IV POWIATOWA KONFERENCJA PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY


Ponad 160 uczestników i zaproszonych gości - to najprostszy bilans IV Powiatowej Konferencji Przeciwdziałanie Przemocy – Warsztaty dla Profesjonalistów.

W minioną środę w Pałacu Bursztynowym mieliśmy kolejną okazję doskonalenia umiejętności zawodowych pomagaczy pracujących z rodzinami uwikłanymi w przemoc. Tematy warsztatów, które organizatorzy zaproponowali w tym roku, cieszyły się dużym powodzeniem. Praca z osobami stosującymi przemoc, rozumienie klienta w kryzysie i rozpoznawanie krzywdzenia dziecka – tym obszarom poświęciliśmy uwagę.

Przypomnienie aspektów procedury Niebieskie Karty w pierwszej części Konferencji być może nie wzbogaciło wiedzy uczestników, jednak na pewno wpłynęło na poczucie współpracy oraz na ujednolicenie zasad postępowania i rozumienia trudnej sytuacji rodziny, z którą współpracujemy.

Budowanie platformy współpracy służb na rzecz przeciwdziałania przemocy - nie jest już frazesem. W realiach naszego miasta i powiatu stało się faktem.

Współpraca administracji rządowej, samorządowej, pomocy społecznej różnych szczebli, policji, biznesu i organizacji pozarządowych - to również fakt. Do przyszłej Konferencji pielęgnujmy to. Wystarczy, żebyśmy na co dzień potwierdzali te fakty nawet w najmniejszych działaniach.

 

Oprac. Z. Piechocki

 

GALERIA ZDJĘĆ

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie