we Włocławku


KLUB WOLONTARIATU


POMOC ŻYWNOŚCIOWA
    Witamy na naszej stronie
„Ach te Kobiety”– 8 Marca w „Zorzy”


Jakie są kobiety w mojej rodzinie? Czego się od nich uczę? Jakie zawody wykonują? Co jest w nich wyjątkowego? Na powyższe pytania, nasi wychowankowie odpowiadali, podczas zajęć zorganizowanych w placówce z okazji Dnia Kobiet. Celem naszych rozmów, było ukazanie roli i znaczenia kobiety we współczesnym świecie oraz zachęcenie dzieci do okazywanie szacunku kobietom z najbliższego otoczenia. Dla nich wykonywaliśmy laurki, pisaliśmy życzenia, o ich sile, determinacji, życiowej zaradności rozmawialiśmy. To jedyne osoby w rodziny, które potrafią sprostać, poradzić sobie
ze wszystkimi zadaniami, domowymi obowiązkami. Nasze wychowanki, mogły się o tym przekonać, podczas odgrywania scenek, których tematem przewodnim były oczywiście kobiety, a mianowicie czynności i zawody, jakie wykonują na co dzień.

W  Dzień Kobiet na nasze wychowanki czekał słodki poczęstunek, drobny upominek oraz moc uścisków. Tego dnia dziewczynki mogły też wziąć udział w zajęciach
pt. „Wyzwanie smaku”.
Kosztowały i rozpoznawały rożne produkty oraz przyprawy, bazując jedynie na zmysłach: smaku, węchu i dotyku. Bez używania zmysłu wzroku.
Z zawiązanymi oczami próbowały podawanych im „smakołyków”. Często nowych, wcześniej im nieznanych. Dzięki takim zajęciom, kontakt z jedzeniem, może być fajną zabawą. Sposobem na przełamanie, pokonanie niechęci do jedzenia.

GALERIA

Sporządziła: Ewelina Zalesska

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie