we WłocławkuKLUB WOLONTARIATU

    Witamy na naszej stronie
Świętujemy Dzień Pizzy - tydzień włoski w „Zorzy”


Z okazji  obchodzonego 9 lutego Międzynarodowego Dnia Pizzy, postanowiliśmy zabrać naszych wychowanków w kulinarną podróż do Włoch. Kraju, który słynie z pachnącej ziołami, pomidorami i serem pizzy.

 Danie to jadają chyba wszyscy. Dzięki prostocie składników, można je wykonać samodzielnie w domu i mieć wpływ na jakość produktów, a tym samym na kaloryczność potrawy.

Podczas tygodnia włoskiego w „Zorzy”, przybliżyliśmy dzieciom kraj, z którego pochodzi pizza, podstawowe zwroty grzecznościowe, kolory flagi i inne ciekawostki. Wychowankowie obalili mit dotyczący kojarzenia pizzy tylko i wyłącznie z niezdrową przekąską, poznali sprawdzony przepis na pizzę oraz etapy przygotowywania ciasta.

Podopieczni bardzo chętnie wykonywali papierowe pizze, z których stworzyliśmy wystawę prac, a na zajęciach pt. „Moja ulubiona pizza to…” ,wymieniali się informacjami na temat ulubionych dodatków do pizzy.

 Z kolei w Pizzerii Placek Wolności, dzieci miały możliwość przygotowania pizzy według własnego uznania, zgodnie z upodobaniami smakowymi. Do ostatniego kawałka zjadły swoje „kulinarne kompozycje”. Wyjście zakończyło się pełnym sukcesem, niektóre dzieci dały się nawet przekonać do degustacji produktów, których dotychczas nie było w ich jadłospisie.

 

Sporządziła: Ewelina Zalesska

 

GALERIA ZDJĘĆ

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie