we WłocławkuKLUB WOLONTARIATU

    Witamy na naszej stronie
Co przyniesie przyszłość ?– andrzejkowe wróżby w Świetlicy „Zorza”


Andrzejkowe przysłowia, przesądy i zaklęcia, znają chyba wszyscy. Jednak co roku, budzą one wiele emocji. Uczestnicy andrzejkowych wróżb i zabaw, chcą wiedzieć co przyniesie im przyszłość.

Naszych wychowanków, najbardziej ciekawiło, kto jako pierwszy ze Świetlicy, najszybciej zmieni stan cywilny. Równie ważne było dla nich imię sympatii, dlatego
z wypiekami na policzkach, przekłuwali papierowe serca z imionami. Każdy chciał wywróżyć sobie coś wyjątkowego, na przykład wymarzony zawód, który będzie wykonywać, gdy dorośnie oraz dobre, dostatnie życie. Dzieci, chętnie słuchały też wylosowanych przestróg i rad, dotyczących podejmowanych decyzji i najbliższego otoczenia. Na koniec, wszyscy zasiedli do konsumpcji ulubionej pizzy od Grubego Benka.

Andrzejki w Świetlicy, są przede wszystkich, sposobem na integrację grupy
i wspólne spędzenie czasu wolnego w miłej atmosferze. Nawiązując do tradycji Andrzejek, zawsze podkreślamy, że wszystkie przepowiednie, należy traktować
z przymrużeniem oka, na wesoło. Każdy z nas jest „kowalem swojego losu”, wiele zależy od nas, naszego nastawienia, podejścia do życia i uczciwej pracy, wówczas: „Marzenia się spełniają, tylko stale, stale myśl o nich myśl, wszystko, co tylko chcesz, może się zdarzyć dziś!”

 

Sporządziła: Ewelina Zalesska

 

GALERIA ZDJĘĆ

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie