we WłocławkuKLUB WOLONTARIATU

    Witamy na naszej stronie
Upalne wakacje z „Zorzą”


Zaczął się sierpień, a wraz z nim upalne dni. Temperatura, każdego dnia przekracza 30 stopni Celsjusza. Zajęcia w plenerze trwają krócej i są przeplatana chwilami ochłody i odpoczynku przy miejskich fontannach czy natryskach wodnych. Szukamy miejsc zacienionych i pamiętamy o tym, żeby dostarczać naszym organizmom duże ilości płynów. Zwłaszcza, że czas spędzamy aktywnie.

Chłopcy chętnie toczą rozgrywki w piłkę nożną, a dziewczynki bawią się na placach zabaw. Robią mini pikniki, słuchają muzyki.

Naszym ulubionym Orlikiem jest kompleks sportowo-rekreacyjny przy SP11, tam bywamy najczęściej. Jednak nie stronimy od innych miejsc, zwłaszcza takich, z którymi wiążą się miłe wspomnienia. Dlatego też, z dużym entuzjazmem wybraliśmy się na boiska przy SP 14 i Zespole Szkół Samochodowych.

Przyjemnie było na Bulwarach, gdzie pod parasolami spożywaliśmy lody oraz  granitę– owocowy sorbet.  Był to doskonały sposób na ochłodę w upalny dzień. Moment wytchnienia, mieliśmy również na Przystani Wodnej na rzece Wiśle. Na udostępnionych nam leżakach, w otoczeniu cieszącym nasze oczy, mogliśmy się zrelaksować i nabrać sił, na resztę dnia. Orzeźwienie przyniósł nam także, pyszny shake w McDonald’s.

Jednym ze sposobów na przetrwanie gorącego dnia, było wyjście na kryty placu zabaw „Kubuś”. W klimatyzowanym pomieszczeniu, dzieci mogły rozładować emocje, dać ujście nadmiarowi energii. Dziecięca kraina zabaw, zapewniła wychowankom moc atrakcji.

Nasze zmagania z upałami w krótkiej fotorelacji.

 

Sporządziła: Ewelina Zalesska

 

GALERIA ZDJĘĆ

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie