we WłocławkuKLUB WOLONTARIATU
    Witamy na naszej stronie
Bawimy się i lepiej poznajemy na zajęciach w „Zorzy”


Drugi tydzień wakacji, zaczęliśmy od zabaw integrujących grupę, przyspieszających proces poznawania się, przełamujących nieśmiałość i wprowadzających miłą atmosferę. Zabawy zapoznawcze, z całą pewnością ułatwiły nowym wychowankom „Zorzy”, zaaklimatyzować w początkowo obcym otoczeniu. Podobnie, jak zabawy aktywizujące, gdzie wykonanie powierzonego zadania zależy od zgodnej pracy całego zespołu.

Nie zabrakło też zajęć plastycznych, poprzedzonych krótką rozmową na temat: „Co wezmę ze sobą na wakacje?” Na otrzymanych kartach pracy, wewnątrz plecaków lub walizek dzieci rysowały lub zapisywały rzeczy, jakie chciałyby zabrać ze sobą w podróż, czy na kolonie, bez których trudno będzie im funkcjonować. Skład bagaży był bardzo różnorodny, ale najbardziej wzruszające i na długo pozostające w pamięci są te, do których dzieci zapakowały młodsze rodzeństwo, rodziców, kolegów i koleżanki ze Świetlicy oraz ukochane przytulanki.

Tydzień zakończyliśmy przeglądem świetlicowych talentów. Na naszej mini scenie, wychowankowie zaprezentowali śpiew, taniec, akrobatykę, a nawet magię. Bawiliśmy się wspaniale. Podczas występów, wszyscy wzajemnie się wspierali. Dużą role odgrywała publiczność, która na koniec, po werdykcie Jury, również wyłoniła swojego faworyta, nagradzając go gromkimi oklaskami.

Wszystkim uczestnikom świetlicowego „Mam Talent”, gratulujemy i życzymy, żeby nie poprzestawali na tym co już potrafią, lecz dążyli do rozwijania swoich umiejętności.

 

Sporządziła: Ewelina Zalesska


GALERIA ZDJĘĆ

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie