we WłocławkuKLUB WOLONTARIATU

    Witamy na naszej stronie
Moc atrakcji, podczas wakacji z „Zorzą”


Na dzieci, uczęszczające do Świetlicy „Zorza,” w okresie wakacji, czekają różnorodne atrakcje.

W drugim tygodniu, nasi wychowankowie korzystali z kompleksu sportowego przy gimnazjum nr 14 im. Jana Pawła II. Pogoda nam dopisywała, więc dla ochłody wskazane było wyjście na lody do Mc Donalds. Odwiedziliśmy też Teatr Impresaryjny, który przygotował dla dzieci warsztaty pn. „Teatr Przedmiotu”. Wychowankowie, wykonywali lalki z przedmiotów codziennego użytku, a następnie na scenie wystawili spektakl. 

W ramach projektu „Literackie podróże małe i duże”, którego organizatorami są Fundacja „Anwil dla Włocławka”, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział we Włocławku oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku, uczęszczaliśmy na zajęcia, których tematyką była literatura i kultura odległych krajów. Na każdym spotkaniu, dzieci wykonywały pocztówki z wymarzonych wakacji, z miejsc które chciałyby w przyszłości odwiedzić.

Najbardziej spodobał się wszystkim dzień włoski. Tego dnia na papierowych talerzykach, mając do dyspozycji kolorowe materiały, wychowankowie komponowali swoją ulubioną pizzę. Niespodzianką była zamówiona specjalnie na tę okazję, włoska pizza.

Nasi podopieczni wspaniale odnaleźli się też w roli paryskich projektantów mody. Wystarczyły kolorowe gazety, bibuły, by stworzyć całą kolekcję na pokaz mody. Zobaczcie sami, jak się bawiliśmy, oglądając krótką fotorelację.


Sporządziła: Ewelina Zalesska

GALERIA ZDJĘĆ

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie