we WłocławkuKLUB WOLONTARIATU

    Witamy na naszej stronie
Włocławek mówi przemocy stop – dostępność usług


            Projekt „Włocławek mówi przemocy STOP” jest niezwykle pozytywnie odbierany przez mieszkańców Włocławka. W ramach tegorocznej edycji projektu działania zostały rozszerzone. Obejmą one przede wszystkim, edukację dzieci, młodzieży oraz specjalistów w&nbps;zakresie przeciwdziałania przemocy. Projekt stawia sobie za cel poprawienie jakości i zwiększenie dostępności do specjalistycznego wsparcia na terenie miasta. Zaplanowane działania będą realizowane w okresie od czerwca do grudnia 2018 r.

Ważnym, a zarówno nowym,  przedsięwzięciem jest prowadzenie dyżurów specjalisty oddziaływań korekcyjno – edukacyjnych. Oferowana pomocy skierowana jest do wszystkich osób, nie tylko interesantów pomocy społecznej, które mają trudność w kontrolowaniu swojej impulsywności. Każda zainteresowana osoba może zgłosić się osobiście do pracownika socjalnego w rejonie, który udzieli podstawowych informacji oraz przyjmie zgłoszenie uczestnika. Zgłoszenia można składać także w siedzibie Sekcji Asysty Rodzinnej ul. Ogniowa 8/10. Należy podkreślić, że objęcie wsparciem jest bezpłatne.

Ponadto prowadzone będą sprawdzone już we wcześniejszej edycji działania, a w tym „pa - TROLKI POMAGAJĄ”. Pracownicy MOPR będą odwiedzali osoby, które wymagają wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych. Podobnie, jak w minionym roku patrole będą monitorowały sytuację rodzin w godzinach późno popołudniowych i wieczornych w wybrane dni wolne od pracy. Ta forma będzie wspierała osoby, które są narażone na doświadczanie przemocy domowej, ze  szczególnym uwzględnieniem dzieci.  Działania „pa - TROLKI POMAGAJĄ” rozpoczną się od lipca 2018 r.

Wszelkie informacje dotyczące projektu „Włocławek mówi przemocy STOP – dostępność usług”  można uzyskać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – Sekcja Asysty Rodzinnej ul. Ogniowa 8/10 u Koordynatora projektu Zbigniewa Piechockiego.

 

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie