we WłocławkuKLUB WOLONTARIATU

    Witamy na naszej stronie
Twórczo, kulturalnie i bezpiecznie, podczas wakacji z „Zorzą…


Na samym początku wakacji, pogoda była bardzo zmienna i kapryśna. Jednak, nie przeszkodziło nam to, w realizowaniu umówionych zajęć poza placówką. Byliśmy gotowi na pogodowe zawirowania. Płaszcze, kurtki przeciwdeszczowe i parasole, stanowiły obowiązkowy element naszych codziennych stylizacji.

Odwiedziliśmy pierwszą we Włocławku Księgarnie dla dzieci, „Zaczytana Kura". To  wspaniałe miejsce zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Znajdziecie tu książki niszowych wydawnictw, a Pani prowadząca księgarnie to przemiła osoba, która ciekawie opowiada o książkach. Sprawiła, że na chwile przenieśliśmy się w odległe zakątki Świata. Nawet nasze starszaki były zaciekawione.

Z całą pewnością to miejsce znajdzie się na liście naszych bestsellerów. Na pewno tu wrócimy. Tak , jak co roku w okresie wakacyjnym, uczestniczymy w zajęciach w Galerii Sztuki Współczesnej, które organizuje we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego Urzędu Miasta Włocławek.

 Na warsztatach profilaktyczno - twórczych z cyklu, „Ruch to zdrowie”, wykonywaliśmy przestrzenne ilustracje zabaw na świeżym powietrzu oraz postacie, w trakcie ćwiczeń gimnastycznych. W rezultacie, powstał cały kompleks sportowy – rekreacyjny.

Staraliśmy się, żeby nasze wyjścia przebiegały, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Przeprowadziliśmy więc na ten temat pogadankę. Bazując na przygotowanych wcześniej rysunkach, symbolach, wspólnie omawialiśmy i tłumaczyliśmy podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego lata.

Po raz kolejny poruszyliśmy też temat, „Bezpieczeństwo dziecka w kontaktach z nieznajomym”. Dzieci odgrywały przykładowe scenki dramowe i dzieliły się własnymi doświadczeniami, przeżyciami. Dowiedziały się, jak reagować w sytuacji zagrożenia, w myśl zasady, „bo mały nie znaczy bezbronny”.

W wielu sytuacjach, wystarczy zachować minimum ostrożności, żeby uniknąć nieszczęśliwych wypadków.

Sporządziła: Ewelina Zalesska

 

GALERIA ZDJĘĆ

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie