we WłocławkuKLUB WOLONTARIATU
    Witamy na naszej stronie
Wiosna w pełni – wychowankowie „Zorzy”, w otoczeniu przyrody…


Wiosna w pełni, o czym świadczą wiosenne kwiaty, które kwitną w naszych ogrodach, na łąkach, w lasach, powracające po zimowej przerwie bociany, skowronki, jaskółki oraz bardzo wysoka temperatura. Tak, można rzec, że mamy prawdziwe lato tej wiosny.

Wypatrywanie pierwszych zwiastunów wiosny jest  ekscytujące. To bardzo istotne, żeby dzieci od najmłodszych lat obcowały z przyrodą i celebrowały ważne dla niej święta, na przykład obchodzony w kwietniu Światowy Dzień Ziemi.

W związku z powyższym z tej okazji w naszej placówce, jak i poza jej murami, odbywały się zajęcia, pozwalające zrozumieć dzieciom, jak fascynująca, piękna i ciekawa jest nasza planeta. W plenerze, wychowankowie poszukiwali skarbów, według przygotowanej wcześniej instrukcji, listy. Następnie tworzyli totem swojej grupy. Wykonywali również przyrodnicze obrazki, widokówki. Kompozycje przyklejali za pomocą taśmy dwustronnej.  Przypomnieliśmy też sobie hasło, przyświecające tegorocznym obchodom Dnia Ziemi: „End Plastic Pollution” i zachęcaliśmy do ponownego wykorzystywania, recyklingu opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych.

Wychowankowie, brali też udział w wiosennych zajęciach dydaktycznych. Uzupełniali sudoku obrazkowe o tematyce przyrodniczej, układali zdania z rozsypanki wyrazowej, zastanawiali się, jaka jest wiosna i z pośród podanych przymiotników, wybierali jej określenia.  Był to czas na przypomnienie sobie części mowy, pytań na jakie odpowiadają.

Z kolei na zajęciach plastycznych, powstały wspaniałe bociany, które zdobią świetlicowe okna i parapety. Dzieci dekorowały też różnymi technikami wiosenne kwiaty.

Nasze pierwsze wiosenne wyjścia, spacery, to nie tylko zabawy na placach zabawa i miejskich siłowniach. Dążymy do tego, żeby był to czas na bycie z przyrodą, a nie tylko w jej otoczeniu, obserwowanie jej, zauważanie zachodzących zmian. Mamy nadzieje, ze przełoży się to również na szacunek – prawdziwą przyjaźń z Przyrodą.

 

Sporządziła: Ewelina Zalesska


GALERIA ZDJĘĆ

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie