we WłocławkuKLUB WOLONTARIATU
    Witamy na naszej stronie
W kręgu wielkanocnych tradycji z „Zorzą”


W ostatnim przedświątecznym Wielkim Tygodniu, skupiliśmy się na zajęciach sprawdzających i wzbogacających wiedzę dzieci na temat zwyczajów, obrzędów i tradycji wielkanocnych. Podczas zabawy w Kalambury oraz Koło Fortuny, wychowankowie odgadywali i wyjaśniali świąteczne hasła. Podzieleni na drużyny, współpracowali i rywalizowali w duchu fair play, biorąc udział w teleturnieju pn. „Co wiesz o Wielkanocy”. Bardzo dobrze odgrywali swoje role w zabawie, „Zgadnij kim jestem”. Dużo satysfakcji sprawiło im wcielanie się w biblijne postacie.

Chętnie też, uczestniczyli w „wielkanocnych, ruchowych zabawach z jajem”, ćwiczących ich sprawność, koordynację ruchową, a także wykorzystujących zmysły. Był też czas na naukę pisania krótkich wypowiedzi, a dokładnie życzeń, na podstawie podanego materiału słownikowego.

Atrakcją, niespodzianką, zorganizowaną przez zajączka było wyjście do KFC, na pyszne, złociste pancakes, z ulubionym sosem.

Nasze przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy, podsumowaliśmy spotkaniem wielkanocnym z tradycyjnymi potrawami oraz słodkimi upominkami od zajączka
i kurczaka.

Podczas uroczystości, mogliśmy też wysłuchać krótkiego występu muzycznego naszej wychowanki Zosi. Dziewczynka na co dzień uczy się w szkole muzycznej i zagrała na gitarze kilka utworów o tematyce wiosennej. Otrzymała gromkie brawa, publiczność była zachwycona umiejętnościami, talentem koleżanki.

Następnie, przy stole toczyły się rozmowy na temat wiosenno - wielkanocnej przerwy od nauki i planach na udane, wyjątkowe, bo spędzone z rodziną i bliskimi święta.


Sporządziła: Ewelina Zalesska


GALERIA ZDJĘĆ

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie