we WłocławkuKLUB WOLONTARIATU
    Witamy na naszej stronie
Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył Babcię i Dziadka- relacja z uroczystość w „Zorzy”


Dnia 25.01.2018 roku, w Świetlicy „Zorza”, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni do placówki goście, babcie, dziadkowie, a nawet prababcie, obejrzeli krótkie przedstawienie, wysłuchali składanych życzeń oraz dedykowanych im piosenek, przywołujących wspomnienia z dawnych lat.

Na koniec dzieci, w podziękowaniu za miłość, cierpliwość, jaką kochane Babcie i drodzy Dziadkowie, im okazują, zaśpiewały sto lat. Był to moment pełen wzruszenia, a jednocześnie radości, wynikającej ze świadomości, że nasi goście poczuli się ważni, potrzebni. Na co dzień, przekazują nam życiowe mądrości, rady. Wiele przeżyli, wiedzą, że życie nie jest usłane różami. Doświadczenie, popełnione w przeszłości błędy, trudne wybory, sprawiły, że z dystansem podchodzą do otaczającego nas świata i potrafią cieszyć się z małych rzeczy. My, młodzi – wnuki i wnuczki, wiele możemy się od nich nauczyć. Bez wątpienia są dla nas autorytetami.

Na pamiątkę miłego spotkania dzieci, wręczyły Babciom i Dziadkom, przygotowywane, podczas popołudniowych zajęć w Świetlicy upominki i laurki z życzeniami. Miło było patrzeć na uśmiechnięte buzie naszych podopiecznych, moc uścisków i pocałunków.

 Podsumowując, z przekonanie, zacytuję następujące słowa: „To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia oraz, co najważniejsze, ciasteczka".(Rudolph Giuliani)

 

Sporządziła: Ewelina Zalesska

 

GALERIA ZDJĘĆ

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie