we WłocławkuKLUB WOLONTARIATU
    Witamy na naszej stronie
Zatrzymać magię Świąt na dłużej - o przedświątecznych klimatach w „Zorzy”…


Choć Święta Bożego Narodzenia już za nami, to wciąż utrzymuje się świąteczna aura, a o tym wspaniałym, magicznym czasie przypominają, otaczające Nas dookoła świąteczne dekoracje, które chętnie podziwialiśmy podczas przedświątecznych spacerów ulicami Włocławka. Wspaniałe iluminacje świetlne na Placu Wolności czy też w okolicach Placu Grodzkiego, stanowią atrakcje dla mieszkańców miasta. Nawet w  kompleksie handlowo-rozrywkowy – Wzorcownia, znajduje się pokonkursowa wystawa najpiękniejszych szopek, które można było podziwiać, robiąc sobie krótką przerwę od zakupowego szaleństwa. Nas też nie mogło tam zabraknąć. 

Bożonarodzeniowe symbole  i ozdoby  funkcjonujące w polskiej i zagranicznej kulturze ludowej, oglądaliśmy również, podczas wizyty w Muzeum Etnograficznym. Prezentowana wystawa czasowa pt. „Przewodnik po Bożym Narodzeniu”, przygotowana przez Muzeum Etnograficzne im. M. Znamierowskiej- Prüfferowej  w Toruniu, poszerzyła wiedzę naszych wychowanków o zwyczajach świątecznych.

 W okresie przedświątecznym wzięliśmy tez udział w zajęciach bibliotecznych. Tym razem tworzyliśmy zimowe krajobrazy. Byliśmy pełni nadziei, że uda nam się przywołać zimę i sprawić, że będziemy mieli białe święta, czyli coś czego w Polsce oczekują wszyscy, zwłaszcza dzieci. Niestety nie udało się, ale przecież do końca zimy jeszcze daleko.

Ponadto, w naszej placówce odbywały się zajęcia o tematyce świątecznej: plastyczne, ruchowe oraz wymagające od wychowanków skupienia uwagi, znajomości wigilijnych obrzędów. Akcentem umilającym nam czas były wyjścia na małe co nieco do KFC.

 Sporządziła: Ewelina Zalesska


GALERIA ZDJĘĆ

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie