we WłocławkuKLUB WOLONTARIATU

    Witamy na naszej stronie
OSL - Wschód Zabawy karnawałowe dawniej i dziś z przedstawicielami osiedla „Kazimierza Wielkiego”


       W dniu 02.02.2017r. przedstawiciele społeczności lokalnej reprezentujący osiedle „Kazimierza Wielkiego” w partnerstwie ze Środowiskowym Ogniskiem Wychowawczym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Kołem Naukowym „Persona” z Kujawskiej Szkoły Wyższej, podczas ferii zimowych wspólnie przygotowali zajęcia pt. „Zabawy karnawałowe dawniej i dziś”.
       Warsztaty odbyły się w siedzibie Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku. Liderzy społeczności lokalnej osiedla „Kazimierza Wielkiego” wraz z dziećmi reprezentującymi Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, aktywnie uczestniczyli w zajęciach plastycznych i zabawach karnawałowych.
       Uczestnicy projektu stworzyli piękne, karnawałowe maski, które później wykorzystali podczas zabaw i sesji zdjęciowej. W czasie trwania warsztatów panowała miła atmosfera. Wyświetlany w tle pokaz slajdów pozwolił zapoznać się ze obrzędami karnawałowymi obchodzonymi w innych krajach. W trakcie spotkania zapewniony był słodki poczęstunek i zimne napoje.
       Przeprowadzone warsztaty okazały się „trafem w dziesiątkę” w kontekście atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego, podczas trwających ferii zimowych. Wspólna zabawa i współtworzenie masek zintegrowało wszystkich uczestników.
       W ramach zakończenia i podziękowania za aktywny udział, dzieci otrzymały w nagrodę pluszowe maskotki ufundowane przez Pedagogów z Koła Naukowego „Persona” Kujawskiej Szkoły Wyższej. Zorganizowane zajęcia zaktywizowały uczestników i organizatorów. Wszyscy uczestnicy projektu zadeklarowali chęć podjęcia kolejnych działań o podobnym charakterze.
 
Przygotowała: Joanna Budna - Organizator Społeczności Lokalnej OSPS Nr 3 „Wschód”
 
 
 

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie