we Włocławku


KLUB WOLONTARIATU


POMOC ŻYWNOŚCIOWA
    Witamy na naszej stronie
OSL - Włocławek „Świąteczne spotkanie przy choince”


       W dniu 18 grudnia br. na placu zabaw pomiędzy blokami przy ul. Fredry 6 i 8 po raz drugi odbyło się spotkanie świąteczne mieszkańców osiedla „Południe”. Wśród uczestników były również rodziny korzystające ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, w tym uczestnicy z Klubu Integracji Społecznej.
       Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez lidera społeczności lokalnej osiedla pana Arkadiusza Piaseckiego i partnerów: 2-5 Hufiec Pracy, Parafię pw. Św. Maksymiliana we Włocławku, Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Junak, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku oraz Portal Centrum Sceny Włocławek.
       Mieszkańcy miło spędzili przedświąteczny czas podczas wspólnego kolędowania, dzielili się opłatkiem, składali świąteczne życzenia. W trakcie spotkania dzieci łączyły łańcuchy przyjaźni, które zostały wykonane przez wychowanków Świetlicy „Zefir”. Wspólnie wykonany łańcuch, symbol pojednania i przyjaźni, został zawieszony przez dzieci i rodziców na choince, którą postawiono przy osiedlowym placu zabaw. Przedświąteczną atmosferę umilał kucyk i inne zwierzęta, które były atrakcją dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy brali również udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Junak oraz w konkursie na kolędę przygotowanym przez Organizatora Społeczności Lokalnej MOPR i Lidera osiedla. Za aktywne uczestnictwo dzieci otrzymały słodki poczęstunek i drobne upominki z rąk Św. Mikołaja. Mieszkańcy osiedla degustowali wigilijny barszcz z pasztecikami przygotowany przez wychowanka 2-5 Hufca Pracy.
       Wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.
 
Sporządziła: Małgorzata Kamińska-Tomaszkiewicz
 

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie