we Włocławku


KLUB WOLONTARIATU


POMOC ŻYWNOŚCIOWA
    Witamy na naszej stronie
OSL - Włocławek „Jesień na Zazamczu”


       W dniu 15 października br. mieszkańcy Włocławka wzięli udział w kolejnym rodzinnym przedsięwzięciu, które odbyło się w Klubie „Zazamcze”. Do realizacji pikniku włączyli się aktywnie mieszkańcy zamieszkujący osiedle „Zazamcze” oraz osiedle „Leopoldowo” a także partnerzy: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Klub „Zazamcze”, Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 3 i Nr 9, 2-5 Hufiec Pracy, Przedszkole Publiczne Nr 22  im. Krasnala Hałabały oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zazamcze”.  
       Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie był reprezentowany przez społeczność lokalną  osiedla „Leopoldowo” oraz Klub Seniora „Zazamcze”. Przedstawiciele osiedla „Leopoldowo” przygotowali stoisko z jesiennymi przetworami domowymi do degustacji, na którym gościły konfitury z jabłek i domowa nutella. Ponadto Świetlica „Zachęta” przygotowała na ta okazję występ artystyczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem.
       Jak co roku panie reprezentujące Klub Seniora „Zazamcze” upiekły pyszne domowe ciasta. Podczas uroczystości, Klub Seniora zaprezentował również swoje umiejętności wokalne.
       Dzieci i młodzież podczas pikniku rodzinnego, uczestniczyły w wielu zajęciach warsztatowych takich jak: zajęcia florystyczne, które były prowadzone przez panią Małgosię z os. Leopoldowo we współpracy z organizatorami społeczności lokalnej MOPR, zajęcia kreatywnego zdobienia toreb i talerzyków, prowadzone przez Świetlicę „Zachęta”, zajęcia plastyczne prowadzone przez Panią Agnieszkę Podlasińską oraz warsztaty rękodzieła, które były prowadzone przez Pana Jana Wójkiewicza- lokalnego artystę.
       Zainteresowaniem cieszył się również konkurs na jesienne przetwory. Wśród laureatów znalazła się przedstawicielka osiedla Leopoldowo Pani Anna Kamińska oraz Pani Maria Skuz reprezentująca Klub Seniora „Zazamcze”. Wyróżnienie za lokalne kopytka otrzymał Pan Jan  Wójkiewicz.
       Podczas uroczystości Pani Prezydent Barbara Moraczewska wręczyła nagrody rzeczowe laureatom konkursu plastycznego pt. „To właśnie jest nasza rodzina”. Było to przedsięwzięcie skierowane do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Młodzi artyści zaprezentowali w pracach rolę i znaczenie rodziny w ich życiu.   
       W trakcie uroczystości goście mogli wymienić się książkami na stoisku Biblioteki Publicznej Filii Nr 3 i Nr 9 oraz zakupić korale i bransoletki wykonane przez lokalną artystkę.
       Dziękujemy osobom zaangażowanym w realizację pikniku, Mieszkańcom, Partnerom, Liderom społeczności lokalnej oraz Wolontariuszom MOPR za wsparcie i miłe spędzenie czasu wolnego.
 
Sporządziła: Małgorzata Kamińska-Tomaszkiewicz
Koordynator Zespołu ds. OSL

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie