we Włocławku


KLUB WOLONTARIATU


POMOC ŻYWNOŚCIOWA
    Witamy na naszej stronie
OSL – Włocławek „Wspomnienia z Leśnych wakacji w Ośrodku Edukacji Ekologicznej”


Za nami wakacje i trzy tygodnie miło spędzonych półkolonii. Była to piąta edycja projektu, ale pierwszy raz finansowana z Fundacji „ANWIL dla Włocławka” w ramach projektu „Wesołe Wakacje”.

Wśród uczestników „Leśnych wakacji” były dzieci reprezentujące rodziny korzystające ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w tym z Klubu Integracji Społecznej oraz rodziny nieobjęte świadczeniami MOPR. Zajęcia odbywały się w siedzibie Nadleśnictwa Włocławek na terenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

„Leśne Wakacje” były projektem partnerskim w którego realizację aktywnie włączyli się Nadleśnictwo Włocławek, Fundacja Caietanus, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku, wolontariusze MOPR i aktywni rodzice.

Półkoloniści uczestniczyli w szerokim wachlarzu warsztatów edukacyjnych takich jak: warsztaty chemiczne prowadzone przez wolontariusza MOPR pana Jakuba Januszewskiego, w zajęciach hortiterapii, gdzie miały okazję zapoznania się z różnymi gatunkami roślin i ziół, układały kompozycje kwiatowe dla rodziców. Wzięły również udział w warsztatach z edukacji leśnej, garncarskich, rzeźbiarskich i plastycznych. Dzieci podczas wypoczynku aktywnie spędzały czas w parku linowym, podczas gier i zabaw na świeżym powietrzu takich jak: fitness, geocatching czy biegi na orientację. W trakcie zajęć miały zapewniony ciepły poczęstunek w postaci obiadu. Ostatniego dnia turnusu półkoloniści otrzymali Dyplom Młodego Ekologa za zdobytą wiedzę.    

„Leśne Wakacje” zakończyły się wspólną zabawą integracyjną na świeżym powietrzu w miłej i wesołej atmosferze.

W realizacji projektu organizatorów wspierali wolontariusze MOPR oraz trzy mamy uczestników, które aktywnie włączały się w pomoc przy opiece nad grupą.

       Dziękujemy Nadleśnictwu Włocławek, Fundacji Caietanus za owocną współpracę przy realizacji projektu, natomiast rodzicom, wolontariuszom i sponsorom za wsparcie.

 

Przygotowała: Małgorzata Kamińska-Tomaszkiewicz

Koordynator Zespołu ds. OSL

GALERIA ZDJĘĆ

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie