we Włocławku


KLUB WOLONTARIATU


POMOC ŻYWNOŚCIOWA
    Witamy na naszej stronie
OSL- Południe „Wspominamy …”


Zakończenie wakacji jest dobrą okazją do wspomnień z działań jakie miały miejsce w ramach przedsięwzięć z zakresu Organizowania Społeczności Lokalnej „Południe” w okresie przedwakacyjnym. A działo się wówczas wiele.:).

W kwietniu br. uczestnicy „Warsztatów edukacyjno – plastycznych” wraz ze społecznością lokalną wzięli udział w „Dniu wolnej sztuki”. Było to wydarzenie organizowane przez muzea na terenie całego kraju, które ma miejsce tylko raz w roku. W ramach spotkania prezentowane były wybrane przez Muzeum eksponaty, z których historią możemy zapoznać się bliżej, a którą poznawaliśmy w przyjemnej kawiarnianej atmosferze. Zostały na przedstawione:

- płaskorzeźba dwustronna Zaśnięcie Matki Boskiej – Wypędzenie z raju, XVIII wiek, drewno polichromowane, autor nieznany;

- rzeźba Matki Boskiej Skępskiej, XIX wiek, drewno polichromowane, autor Jakub Miłkowski (1818 – 1888)

- obraz Św. Marii Magdaleny, XIX, tempera na papierze, warsztat częstochowski.

W miesiącu maju br. członkowie „Warsztatów u Św. Stanisława” zaprosili społeczność lokalną do udziału w wystawie fotografii pt. „Zwierzęta okiem Wajraka”, która odbyła się w Galerii „Migawka” CK Browar B. Autor wystawy – Adam Wajrak – zajmuje się fotografią przyrodniczą i jest również autorem książek o zwierzętach.

Wernisaż miał bardzo ciepły i rodzinny charakter. Autor opowiadał o swoich zdjęciach, ale również życiu, jakie wiedzie w Puszczy Białowieskiej. Każdemu z uczestników złożył indywidualny wpis wzbogacony o rysunek, w katalogu lub książce.

Na początku czerwca br. uczestnicy „Warsztatów edukacyjno – plastycznych” wzięli udział w eliminacjach oraz w finałach gier planszowych organizowanych przez „Kafejkę Taktyk”. Graliśmy w grę „Dixit”, która jako beztseler 2010 roku, coraz większą popularność zdobywa i u nas. Jest ona połączeniem sprytu, spostrzegawczości, kreatywności, a przede wszystkim poczucia humoru.

Możemy pochwalić się iż dwoje spośród naszych uczestników dotarło do finału eliminacji i zajęło trzecie oraz piąte miejsce.

Miesiąc czerwiec był także tym, w który żegnaliśmy rok szkolny a witaliśmy wakacje. Temu radosnemu zdarzeniu towarzyszył piknik zorganizowany przez uczestników „Warsztatów edukacyjno – plastycznych” dla społeczności lokalnej. Wśród zaproszonych gości byli pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żeromskiego oraz dzieci ze Świetlicy „Oratorium”. Piknik był imprezą składkową, gdzie każdy z uczestników jako „wkupne” przynosił coś ze sobą, czym mógł się podzielić z innymi: kiełbaski na grilla, chleb lub napoje. Ciasta zostały upieczone przez nas J. Impreza bardzo się nam udała i mamy nadzieję, że będzie zdarzeniem cyklicznym.

 

Sporządziła: Agnieszka Czerwińska

Organizator Społeczności Lokalnej OSPS „Południe”

 

                                                     GALERIA ZDJĘĆ

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie