we Włocławku


KLUB WOLONTARIATU


POMOC ŻYWNOŚCIOWA
    Witamy na naszej stronie
OSL – Włocławek „Leśne Wakacje”


       W poniedziałek br. rozpoczęły się półkolonie pn. „Leśne Wakacje” dla pierwszej grupy dzieci i młodzieży. Wśród uczestników są dzieci reprezentujące rodziny korzystające ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w tym z Klubu Integracji Społecznej oraz rodziny nieobjęte świadczeniami MOPR.
       Zajęcia odbywają się w siedzibie Nadleśnictwa Włocławek przy ul. Ziębiej 13. To piąta edycja projektu realizowanego we współpracy pomiędzy MOPR i Nadleśnictwem Włocławek, który ma za zadanie integrację dzieci i młodzieży z różnych środowisk. „Leśne Wakacje” są projektem partnerskim, w którego realizację aktywnie włączyła się Fundacja Caietanus. Dzięki partnerstwu półkolonie są finansowane z Fundacji „ANWIL dla Włocławka” w ramach projektu „Wesołe Wakacje”.
       Półkoloniści pierwszego dnia uczestniczyli w warsztatach chemicznych prowadzonych przez wolontariusza MOPR pana Jakuba Januszewskiego, w zajęciach hortiterapii, gdzie miały okazję zapoznania się z różnymi gatunkami roślin i ziół, układały kompozycje kwiatowe dla rodziców. Kolejnego dnia odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci malowały pejzaże farbami akrylowymi oraz zajęcia na świeżym powietrzu w parku linowym. Dzieci mają zapewniony gorący poczęstunek w postaci obiadu.
       Na uczestników półkolonii czeka jeszcze wiele atrakcji takich jak zajęcia fitness, kino, warsztaty z garncarstwa, rzeźby i przyrody, które rozwijają zainteresowania i pasję, a przede wszystkim zapewniają aktywne i atrakcyjne spędzanie wolnego wakacyjnego czasu.
       W realizacji projektu wspierają organizatorów wolontariusze MOPR oraz mama uczestnika, która aktywnie włącza się w pomoc przy opiece nad grupą.
       W ramach  projektu „Leśne Wakacje” zaplanowano trzy turnusy dla różnych grup wiekowych dzieci i młodzieży. Półkolonie będą trwały do 26 sierpnia br.
          
 
Przygotowała: Małgorzata Kamińska-Tomaszkiewicz
Zespół ds. OSL

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie