we Włocławku


KLUB WOLONTARIATU


POMOC ŻYWNOŚCIOWA
    Witamy na naszej stronie
OSL „Śródmieście” – Gala „Włocławskiej krzyżówki”


       W dniu 7 VI 2016 roku o godz. 12.00 w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przy ul. Słowackiego odbyła się Gala „Włocławskiej krzyżówki” wieńcząca konkurs na stworzenie krzyżówek, zagadek i rebusów o Włocławku i Kujawach.
       Konkurs ten ogłoszony przed kilku miesiącami przez pracowników socjalnych Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej „Śródmieście” skierowany był do uczniów śródmiejskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, dzieci ze świetlicy Zapiecek i Caritas oraz do uczestników zajęć w Ośrodku Dziennego Pobytu przy ul. Brzeskiej.
       Dołączyły do niego również MOPSIKI – nieformalna grupa śródmiejskich dzieci, ich rodziców i sąsiadów biorących udział w kilku naszych projektach.
       Prace konkursowe, na które złożyły się 22 krzyżówki, 30 zagadek i 33 rebusów przekazaliśmy jurorom: pani Beacie Wąsik z Muzeum Etnograficznego, pani Janowi Polakowi – dyrektorowi Teatru Impresaryjnego oraz panu Piotrowi Nowakowskiemu – dyrektorowi Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.
       Galę rozpoczęliśmy od prezentacji zdjęć z kilkunastu naszych przedsięwzięć, by przybliżyć licznie zgromadzonej publiczności, wśród której znaleźli się m.in.: prezydent miasta - pani Barbara Moraczewska i uczestnicy Ogólnopolskiego Seminarium Organizatorów Społeczności Lokalnej, partnerów, z którymi przez lata mieliśmy przyjemność współpracować.
       Kolejnym punktem programu była zgaduj – zgadula. Uczestniczyła w niej cała publiczność odpowiadając na pytania związane z Włocławkiem i Kujawami.
       Na zakończenie autorzy krzyżówek, rebusów i zagadek otrzymali pamiątkowe dyplomy. Do samego końca nie zdradziliśmy uczestnikom naszego konkursu niespodzianki, jaką przygotowaliśmy dla nich wspólnie z drukarnią EXPOL. Otóż wszystkie krzyżówki, rebusy i zagadki wzbogacone o rysunki i wiersz zostały wydane drukiem w formie publikacji pt: „Włocławska krzyżówka”. Stanowiła ona nagrodę dla naszych konkursowiczów i z pewnością zostanie dołączona przez nich do kolekcji, w której znajdują się pocztówki, układanki, plany zajęć, kalendarz ścienny „Włocławskie Śródmieście w obiektywie, książka „Bajkowy Świat Dziecka”, gra edukacyjna „Śródmiejski Piotruś”, i śpiewnik „Nadwiślańskie szanty”.
 
Organizator społeczności lokalnej
       OSPS „Śródmieście”
Lidia Kobus

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie