we Włocławku


KLUB WOLONTARIATU


POMOC ŻYWNOŚCIOWA
    Witamy na naszej stronie
OSL - Włocławek „Włocławskie Dni Sąsiada na Zazamczu”


       Po raz drugi społeczność lokalna miasta Włocławek w dniu 21 maja br. uroczyście obchodziła „Dzień Sąsiada” we Włocławku.
       Było to przedsięwzięcie przygotowane przez aktywnych mieszkańców osiedla wraz z Partnerami: Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Klubem „Zazamcze”, Miejską Biblioteką Publiczną Filią Nr 3 2-5 Hufcem Pracy, Przedszkolem Publicznym Nr 22 im. Krasnala Hałabały, Klubem Seniora „Zazamcze”, Spółdzielnią Mieszkaniową „Zazamcze”, Młodzieżową Międzyzakładową Spółdzielnią Mieszkaniowa, Portalem Centrum Sceny Włocławka, Bomillą oraz Parafią pw. Św. Józefa.
       Uroczystość odbyła się na włocławskim osiedlu „Zazamcze” w siedzibie Klubu „Zazamcze”. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie reprezentowała społeczność lokalna z osiedla Leopoldowo oraz Klub Seniora „Zazamcze”. Przedstawicielka „Leopodlowa” pani Ania częstowała sąsiadów pysznym chlebem ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz ciastem upieczonym przez liderkę osiedla. Pani Ania przygotowała również do degustacji syropy zdrowotne na wzmocnienie organizmu.
       Przedstawiciele Klubu Seniora „Zazamcze” przygotowali na tę okoliczność słodki poczęstunek, który można było degustować w „Kawiarence na pięterku”, ponadto   prezentowali swoje umiejętności wokalne.
       Na mieszkańców czekało wiele atrakcji takich jak: konkursy rodzinne i dla dzieci, kiermasz osiedlowy, prezentacje artystyczne, sąsiedzkie wypieki, pokazy i degustacje kulinarne, wymiana książek, bajki z rzutnika, przedstawienie taneczne i wokalne w wykonaniu Świetlicy „Zacheta” oraz przedstawienie dla dzieci w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola Publicznego Nr 22.
       Cieszymy się że po raz kolejny udało się wspólnie zorganizować i uczcić święto sąsiadów. Dziękujemy Partnerom i Liderom społeczności lokalnej za zaangażowanie i udział w święcie łączącym mieszkańców naszego miasta.
 
Sporządziła: Małgorzata Kamińska-Tomaszkiewicz
                       Zespół ds. OSL
 

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie