we Włocławku


KLUB WOLONTARIATU


POMOC ŻYWNOŚCIOWA
    Witamy na naszej stronie
OSL – Osiedlowa Sekcja Pomocy Społecznej Nr 1 „Śródmieście” – Z kozą na zapusty


       W dniu 21 stycznia 2016r. pracownicy socjalni OSPS „Śródmieście” MOPR we Włocławku w ramach projektu „Z kozą na zapusty” udali się z grupą śródmiejskich dzieci i ich rodziców do Muzeum Etnograficznego przy ul. Bulwary.
       Pierwszym punktem programu była prezentacja filmu o zwyczajach kozy na Kujawach. Po obejrzeniu filmu przystąpiliśmy do robienia zapustowych maszkar. Część osób robiła kozę, inni niedźwiedzia lub konia pozostali bociana. Pod fachowych okiem pań z muzeum tekturowe szablony zamieniły się w kolorowe i zabawne postaci. Z prawdziwa dumą informuję, że dzięki pomocy koleżanek, dzieci i rodziców zrobiłam maszkarę i być może – podobnie jak pozostali uczestnicy- zaprezentuję ją podczas korowodu zapustnego, który wyruszy spod gmachu Muzeum Etnograficznego w dniu 7 lutego 2016r. o godz. 12.00 – by jak co roku przejść ulicami naszego miasta.
       Wśród zaproszonych gości znalazły się babcie i dziadek, którym z okazji ich święta dzieci podarowały własnoręcznie wykonane laurki.
       Z kolei my wręczyliśmy wszystkim uczestnikom projektu pamiątkowe dyplomy zaprojektowane przez nieocenioną Panią Barbarę Pałaszyńską.
 
Zredagowała Lidia Kobus
Organizator społeczności lokalnej OSPS „Śródmieście”

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie