we WłocławkuKLUB WOLONTARIATU

    Witamy na naszej stronie
Udział MOPR-u we „Włocławskiej Kampanii Białej Wstążki”


       Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku był jednym ze współorganizatorów tegorocznej „Włocławskiej Kampanii Białej Wstążki”.
       W okresie od 25 listopada do 10 grudnia 2015 r. podejmowanych było wiele inicjatyw na rzecz przeciwdziałania przemocy. Mieszkańcy naszego miasta mogli korzystać z oferowanego wsparcia specjalistycznego w Sekcji Interwencji Kryzysowej i Wspierania Rodziny.
       W dniu 28 listopada podczas meczu koszykarskiego włocławskiego Anwilu z Polpharmą Starogard Gdański w wyjątkowo oryginalny sposób promowaliśmy przesłanie kampanii. Każdy kibic, wchodząc na mecz otrzymał od wolontariuszy naklejkę z symbolem Białej Wstążki i usłyszał kilka słów na temat tej akcji.
       W dniu 4 grudnia 2015r. „Łączyliśmy pokolenia” w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Dobrzyńskiej 102. Dzieci ze Świetlic „Zapiecek” i „Zorza” oraz Szkoły Muzycznej we Włocławku przedstawiały program artystyczny dla mieszkańców DPS. Pani Edyta Olszewska z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku zaprezentowała założenia kampanii oraz poprowadziła pogadankę na temat przemocy zwracając uwagę na przemoc wobec starszych oraz przemoc rówieśniczą. W miłej atmosferze trwała dyskusja na bardzo ważny temat. Ponadto dzieci ze świetlic MOPR: „Zorza”, „Zapiecek”, „Zachęta”, „Zacisze” i „Zefir” przygotowały prace plastyczne nt. Oblicza przemocy, które w trakcie trwania kampanii były wystawione mieszkańcom Włocławka. Za trud wychowankowie otrzymali paczki ze słodyczami ufundowane przez Starostwo Powiatowe.
       Natomiast uczestnicy zajęć Środowiskowego Domu Samopomocy, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej „Skarpa”, oraz Domu Pomocy Społecznej ul. Nowomiejska wykonali białe kwiaty – symbol włocławskiej kampanii, które w trakcie trwania kampanii były rozdawane mieszkańcom Włocławka.
       Akcje przeprowadzane w ramach kampanii miały prowadzić do zmiany myślenia przeciętnego człowieka, kobiety i mężczyzny, by w sposób bardziej kategoryczny przeciwstawiać się przemocy.
 
Opracowała: M.Pułanecka

poleć artykuł wersja do druku

Galeria
Nasze oddziały
Kontakt

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY
RODZINIE WE WŁOCŁAWKU

ul. Ogniowa 8/10
87-800 Włocławek
tel. (centrala): 054 423-23-00
tel./fax: 054 423-23-19


Przydatne linki
Nasi przyjaciele

Copyright C 2008 Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie